| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Děti jako postoj

 Příspěvky 110 z 101 [Dalších 91 >>]
Sájuš
  • 
2.7.2011 15:07:46
Zvlášť když se někteří o tu "pomoc" ni neprosili. I porevoluční angažovanost ve smyslu dát dítěti "nejlepší" vzdělání za každou cenu a podobně může ublížit. Vím o spolužačce co jí maminka umetla cestičku na "prestižní" gymnázium (bez iluzí spíš zlatá klec) tím, že přemluvila (a bůhvíjak) ředitele. Já bych se bez tlaku rodičů taky obešla. Koneckonců stejně jsem podle nich jen sestra co vytírá starým lidem pozadí, protože jsem se jim vzepřela a nešla jsem po maturitě na jejich vysněná práva nebo filosofii a čtyři roky v oné zlaté kleci mi život spíš zkomplikovaly. Tolik ke vzdělání. Co se týká ostatních aspektů tehdejší doby to už si netroufám tvrdit, protože jsem se narodila právě do revoluční doby.
28.6.2011 0:43:00
Zrovna jsem nedávno přemýšlela o tom, že ačkoliv jsem dvojnásobná matka tak se mi už vyloženě hnusí lidé, kteřé mají pocit, že jen proto, že ONI mají dítě tak celý svět padne na zadek. Nějak mi přijde, že je takových lidí čím dál tím víc u lékaře má každý druhý doma malé děcko a opravdu by potřeboval aby ho ostatní pustili před sebe, v autobuse maminka s holčičkou předškolního věku očekává, že jelikož nemám dítě tak hbitě vyskočím se dvěma narvanýma taškama nákupu a uvolním jí a její princezně místo - a tom jsem v těch taškách měla nákup pro děti:)
marky
  • 
27.6.2011 0:02:22
Oni obětovali vlastní hrdost a to je víc než smutné. Můj dědeček za komunistů byl skoro 15 let zavřený z politických důvodů, ostatní rodina z toho samozřejmě měla velké problémy, ale nakonec i ty vysoké školy si všichni nějak dodělali. Nikoho z rodiny nikdy nenapadlo mu to nějak zazlívat, naopak. Po generace v nás zůstane obrovská hrdost na to, jaké jsme měli předky. Doufám,že kdybych se dostala do podobné situace jako on, uměla bych si hájit názor stejně statečně.Možná, že nám tím ukázal něco, co se tak těžko vysvětluje, a proto to lidé, jejichž předci se raději pro blaho rodiny shrbili, mají problém pochopit...
Lenka nové
26.6.2011 6:55:12
Na děti se lidi spíš vymlouvali a ospravedlňovali své nečestné chování. Za děti se mnozí schovávají dodnes. Např. blokují a protahují rozvody "kvůli dětem", ve skutečnosti se ale nechtějí vzdát partnera nebo se mu chtějí mstít a je jim jedno, že děti v tom musí žít. Nebo při dědických tahanicích se ohánějí dětmi, aby získali majetkový prospěch.
madelaine
25.6.2011 9:11:58
Ve 23 jsem měla dvouleté dítě~;)
Ale já byla tak vyhraněná, že mně tu přihlášku ani nenabídli.
štěpánkaa
24.6.2011 21:01:12
no ale ve 23 bez dětí se člověku líp posílá kolegyně nebo šéf s přihláškou do strany do patřičných míst. Ve 30,40 s dětmi, už hůř. Si myslím. Takže tu první variantu jsem zvládla (a odmítla na vŠ učitele s návrhem kandidátství) a do té druhé situace jsme se nedostala. Pochybuju, že jako učitelka bych podobných návrhů zůstala ušetřena. ~d~~d~~d~
madelaine
24.6.2011 11:44:13
To mě právě napadlo při sledování Občanského průkazu: že je hrozně těžké definovat, kdo byl viník, kdo spoluviník, kdo nevinný… tím byl ten systém zrůdný.

Martino, tak spousta z nás to nějakým způsobem řešit musela – mně bylo v době revoluce 23. A není pravda, že každý musel být ve straně.
štěpánkaa
23.6.2011 20:41:58
martino, taky to dělám, že se vidím v těch rolích a říkám si - dokázala bych to? Jak bych se rozhodla a pak jsem šťastná že se rozhodnout nemusím.
Jenže v těch 80.tých letech už nešlo doslova o život, takže v tom jsi o dost let dřív~d~~d~~d~
MartinaNov (dva rošťáci
23.6.2011 20:00:54
srazila bys podpatky a dělala, co se ti řekne. To byla taková hrůza, jakou si nikdo z nás ani nedovede představit.

Žijeme si hezky v klídečku a teď si představte, že vám někdo rozkopne dveře, odvede tátu, někde ho bude pár měsíců mlátit a až podepíše, co chtějí, a to podepíše!, tak ho popraví. A maminka bude zpívat přesně to, co se po ní bude chtít. Je možná pár odvážlivců bez pudu sebezáchovy, ale normální člověk na taková svinstva není stavěný.

Prostě si stačí doplnit si třeba do nějakého dobového filmu svou postavu - co bych tak asi dělala já? Já osobně vždy dojdu pouze k tomu názoru, že jsem šťastná, že to vůbec nemusím řešit.
štěpánkaa
23.6.2011 18:12:12
Martino, máš pravdu. jsem ráda, že ten zvrácený režim padl dříve, než mě někdo nutil dělat takováto rozhodnutí - s dětmi. Za sebe jsem odmítla snadno, ale kdyby se to mělo týkat mě nejbližších lidí - nevím~d~~d~~d~
 Příspěvky 110 z 101 [Dalších 91 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.