| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Je správné odměňovat dobré chování dárky?

 Příspěvky 110 z 43 [Dalších 33 >>]
Veronika
  • 
31.1.2020 8:46:29
Já jsem toho názoru, že by se to s dárky nemělo příliš přehánět aby si na to děťátko nezvyklo. Potom by se mohlo stát, že dítě už nebude chtít spolupracovat a bude vždy očekávat nějaký ten dárek jako odměnu za splněný úkol.

A mimochodem, pokud chcete odměňovat, mám pro Vás jeden takový tip: https://www.bastard.cz/?r=425498
Můžete dítěti objednat třeba vtipné tričko.
Trička jsou ze skvělého materiálu a mají skvělé potisky. Samozřejmě na stránce nenajdete jenom dětské oblečení ale i velkou spoustu oblečení pro dospělé.
Opravdu doporučuji!
31.10.2011 23:37:46
Také jsme dávali za nočník lentilku.Přibližně po 2 měsících to tak nějak vyšumělo do ztracena(aniž bychom to plánovali a cíleně k tomu směřovali) a teď jsou odměnou suché slípky a pochvala ~6~. Prostě to vyšlo ~g~.
28.10.2011 20:35:06
My chválíme dodnes (8let),odměňujeme dnes už jen za jedničky s hvězdičkami v žákovské (20Kč do pokladničky) a hrozně se nám to vyplatilo.Jen doporučuji.Tresty neznáme,dosud jsme žádný nepoužili.Doporučuji tedy chválit a odměňovat.
28.10.2011 20:29:35
já taky odměnňuji a přesně jako Ty.Souhlasím i s tím,že podobné je to u výchovy mláďátek-za všechno dobře provedené dostanou odměnu,až se to naučí,je to samozřejmé a odměna už se neočekává.Není to tak,že by dítě bez odměny nedělalo nic.Mám tedy s odměńováním jen ty nejlepší zkušenosti,kluk je úžasný.Dnes je větší,dostává odměny za jiné věci,než když byl malinký,to je snad jasné.Napdá mě třeba dvacka do pokladničky za každou jedničku s hvězdičkou do žákovské(3.tř.).Má už hodně peněz,má pocit,že si peníze zaslouží a může si hospodařit podle svého,koupit si,co chce,aniž by maminka mumlala,jestli je to třeba,nebo že je to hloupost.Za pomoc s úklidem chválíme,ale ústně.
Dana
  • 
27.10.2011 23:04:35
Už třetí měsíc hraji s naším 14-letým synem skvělou "HRU". Zapisuji mu na nástěnku hvězdičky za kladné činy (pomoc doma, pěkné známky aj.) nebo černé puntíky za ty špatné činy. Každý měsíc se body sečtou, a pokud je hezký výsledek, následuje odměna, nebo naopak trest. Odměny a tresty si navrhl syn sám a musím říct, že to funguje. Třeba dneska se opravdu snažil, protože se už blíží konec měsíce....
AleNono
  • 
25.10.2011 13:24:59
Nejde o to užívat metodu něco za něco vždycky, pro mě je to také až ta poslední možnost. Dokonce mě docela štve, že tuto metodu aplikují i u nás v MŠ (nelámou si hlavu s nějakou smysluplnější motivací). Ale se starším synem prostě někdy nehnu, dlouhodobé cíle absolutně nefungují - tedy s nočníkem byl opravdu velký problém, chválení ho nezajímalo, pokud byl bez plíny, honil mě po bytě s plínou a křičel plínu, plínu. Lentilky v kombinaci s létem, kdy se mohly zalívat kytičky na zahradě to pak vyřešily nějak ze dne na den. TeĎ (v 5 letech) máme ale podobný problém s motivací - nechápe, proč by se měl učit R, každý den se zlobí a vzteká a odmítá. Tak už jsem zase v situaci kdy podmiňuju - neřekneme-li si pár cvičeení na R, nebude se pak číst pohádka. Já si ale vážně nevím rady, chválím, snažím se logopedická cvičení všemožně zpestřit, šaškuju, ale on si jede po svém (a mladší tříletý šprt tam sedí vedle nás, všechno opakuje a to R už se naučil). Ale vzhledem k tomu, že večerní četba je velká odměna, cvičíme poctivě každý den a už i to R se nějak klube. Ale zase je to něco za něco.
25.10.2011 12:49:33
Hilly - to nechápu - jak - tátovi umývá auto? Snad autem jezdí celá rodina, ne? Kde je psáno, že umývat ho má jen táta. Nebo hlídání mladšího sourozence? Tak za tyhle věci odměnu nedávám, je to prostě dělba práce - o práci se rozdělíme a pak zbyde víc času na zábavu, pro všechny~;)
25.10.2011 12:46:44
Já to dělám taky, ale ne že jsem byla hodná, ale že návštěva doktora je pro mne stresující záležitost /a pro mé děti taky/, tak se ten stres musí nějak vyvážit~;)
25.10.2011 12:42:12
Tak já si tedy nemyslím, že patnáctiletý habán či slečna bude po vykonání potřeby na WC vyžadovat lentilku~;)
Přizpůsobit to situaci a věku dítěte, zrovna s nácvikem na nočník mi ta lentilka přijde jako dobrý nápad~;)
aja
  • 
25.10.2011 11:56:21
je to jednoduché, ty pozitivní zpětnou vazbu jako odměnu nechápeš, bereš to jako normální chování. Psycholog ti řekne, že pochválení je odměna, a já své děti odměňuji často, tak jako odměňují ony mě, je to o terminologii. Chválení malých dětí a dělání rituálů či obřadů z některých situací není šaškování, ale pro děti obrovská motivace a hlavně pocit bezpečí v tom, že to prostě tak je vždy...:) Osobně taky nemám ráda, když kolem sebe vidím děti, kterým se "platí" za vše co udělají, ale o tom ten článek nebyl.
 Příspěvky 110 z 43 [Dalších 33 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.