| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Škůdci, hmyz a jiná havěť

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 4902  [Dalších 4882 >>]
Vítr z hor 100046
19.5.2024 19:52:16
Jeste je muzes likvidovat rucne. Ja to tak delam u paprik - docela to funguje. Proste kazdy den prijdu a rucne je napul rozmackam, napul stahnu. Po nejake dobe je to prestane bavit (a mravenci, pokud je tam teda nosi, pomerne rychle pochopi, ze na tomhle keriku z toho nic nebude a prestehuji svoji farmu jinam). Takze nejakou dobu prelezaji z jedne papriky na druhou, a pak to vzdaji uplne.
Podobne to funguje s citrusy a puklicemi - kdyz dukladne oberu a omyju jeden citrus, prestehuji se na druhy, pak na treti…i kdyz tam puvodne nebyly.

Jinak k hubeni mravencu - obvykle mi to zafungovalo az tehdy, kdyz jsem nasadila treba 3 ruzne prostredky najednou. Jednotlive to bylo k nicemu.
vrrtak 111742
19.5.2024 19:44:33
vodní příkop moc nepůjde, mátu mám ve dvou truhlících na okně, kde ale nejsou mravenci, a pažitku na balkóně ale taky v truhlíku, jenže ten je přidělaný k zábradlí, protože jsem si koupila tři truhlíky co se staví na sebe a musí být ukotvené aby nespadly
Vítr z hor 100046
19.5.2024 19:32:27
Okoliku, zalezi na tom, jake mate msice ~;)
Msice rybizova na jare po vylihnuti zaskodi na rybizu a odebere se na hluchavky. Ta dela ty kudrnate a flekate listy, i kdyz neni videt zadny skudce, protoze tou dobou uz tam opravdu davno neni.

Pak jsou dalsi asi dva druhy msic, ktere otravuji ma rybizu, jsou ale videt, takze ty samozrejme hubte.
Kdo ma stromkovy rybiz, ma trochu vyhodu, protoze proti mravencum staci potrit kminek lepem. U keriku to nema cenu, mravenci prelezou klidne po vyssim steble travy a pri prorezavani rybizu, aby se clovek uvztekal, jak ty vetve lepi.
Lída+2 28136
19.5.2024 19:30:44
Termix, mravence krmim v zahradě moučkový cukr půl na půl s jednou sodou. Pořádně promícháme a posypeme okolo stromků.

No ani nechci psát co to dělá. ~f~ když ignorují logr i skořici.

Rostliny to spíš pohnojí, když se to rozpustí.
Vítr z hor 100046
19.5.2024 19:26:52
Ten sprej, co ma odpuzovat mravence, nemuzu najit. Koupila jsem ho tenkrat v OBI a zabral (= mravenci zacali lezt jinudy).

Ohledne bylinek me napada jeste jedna cesta, aby na ne mravenci nelezli - chranit je vodnim prikopem cili vodu trvale do podmisky. Proste postavis kvetinac s bylinkou do velke a hluboke podmisky, ve ktere je porad voda. Aby se ti kytka neutopila, pod kvetinac das par kaminku, takze to bude trochu jako dum na pilotech.
Takhle chranim na jare ve skleniku sadbu pred slimaky. Pristi rok to chceme zjednodusit - dat do skleniku stul, kazdou jeho nohu do kybliku s vodou a vsechny sazenice na stul…
Lída+2 28136
19.5.2024 19:24:00
Mšice tam nanosili mravenci, ty jsou problém.

Jinak na konec větví přivázat dvě cca 80cm dlouhé 2cm žluté stuhy z galanterie mám taft. Napůl na dva uzle.

Asi za 14 dní přiletí sluníčko sedmitečné a sní je. Musí je to přilákat což ta žlutá zajistí.

Mám to na stromech druhým rokem. Na podzim seberu vyperu a v březnu věším.

Zní to jako blbost, která mě zachranila, před zblázněním co x tím, když nic nefunguje. A ty naše 80 cm stromy můžou růst.



Okolík 129526
19.5.2024 19:14:28
Ty mšice tam nakladly vajíčka, z nich se vylíhnou nové. Tyhle rady o tom, jak už tam nejsou,... se nám v minulosti dost vymstily, rybízy i angrešty byly od mšic obalené lepivou černou hmotou, plody nepoužitelné. Od té doby stříkáme něčím s 28 denní ochrannou lhůtou, poprvé před 14 dny, podruhé včera. Už to tak děláme roky. To že tam jsou mšice poznáš podle zelených vajíček/larev, případně podle toho, že po keřích běhají mravenci, kteří olizují tekutinu, kterou mšice vylučují. Jednou jsem u známých viděla meruňku obalenou larvami sluníček sedmitecnych, ony se totiž mšicemi živí. Msice vidět nebyly.
V ČR žije spousta druhů mšic, specializují se jen na některé rostliny...
čajka 142112
19.5.2024 19:02:02
Tak to asi bude to stejné. Taky jsem první roky otrhávala listy, možná i něčím stříkala, ale jak píše Vítr, v tomhle stádiu už to ničemu nepomůže. Pak jsem zjistila, že to keři asi nevadí, že i tak plodí dost a tak si toho nevšímám. Mám to každoročně, prostě to ignoruju.
Sedací soupravy od českých ověřených obchodů na Favi.cz
vrrtak 111742
19.5.2024 18:20:52
Větře děkuji , domeček na mravence vesele obchází, prý je má lákat, hm tak nic, balkón vystříkaný postřikem proti mravencům, taky nepomohl- mám pocit že ti mravenci už jsou odolní proti všemu. V bývalém bydlení byli mravenci hojně na zahradě, sypalo se jim do hnízd a stejně je to nezlikvidovalo. Kytky postříkám a dala jsem do hlíny tyčinku hnojivo s insekticidem, tak doufám že to pomůže, ale přechází to podle popisu do rostliny, takže do máty a pažitky to nemám odvahu dát taky. Rady na netu jsou, že se dává máta k rostlinám že mravence a mšice odpuzuje jejich vůně- hm tak zase nic, už fakt jsem naštvaná, jednu napadenou pažitku jsem natvrdo vyhodila a koupila novou, no stejně se zase objevili.
Zeď ve spreji neznám, poradíš víc?
Vítr z hor 100046
19.5.2024 17:58:22
Ach jo, msice na balkonovkach bych asi likvidovala pod sprchou ve vane (tak nejak bokem, aby se nevyplavila hlina), jinak si znemoznis konzumaci.

Na mravence sprej na okamzitou likvidaci + bufet na ty, kteri se budou vracet. Jeste existuje neco jako “zed” ve spreji - ze to jako mravenci neprelezou (strikas jim to do cesty, abys je odklonila z trasy).

Kdyz budes jen sprchovat bylinky a neznicis mravence, mas ty msice druhy den zpatky. Mimochodem to bude trvat nekolik dni sprchovani i tak, protoze patrne neprisly vcera a budes mit zadelano na dalsi generace.
Nekterym msicim je potreba pod tou vodou pomoci rukama, protoze se drzi jak helvitska vira.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 4902  [Dalších 4882 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.